دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی
دکور
دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی 

معنای دکوراسیون داخلی  ایجاد هماهنگی برای به نمایش در آوردن اثاثیه و رنگ ها در ساختمان به صورت حرفه ای ست .

دکوراسیون داخلی دارای اهمیت بسیاری است زیرا دردنیای امروز ما بخش اعظم وقت خود را در

فضاهای بسته ای چون منازل و ادارات سپری می کنیم که این امر لزوم توجه به دکوراسیون و طراحی داخلی را بیش از پیش اشکار می نماید .

یکی از عناصر اصلی آن :رنگ ها

یکی از عناصر اصلی دکوراسیون  داخلی رنگ ها می باشد که تاثیر شگرفی در تغییر محیط و اعمال دکوراسیون ایجاد می کند . رنگ ها مختلف و به همان انداره دارای تاثیرات متفاوتی هستند. مثلا رنگ سفید که نمادی از صلح ،آرامش و پاکی است .رنگ سفید قابلیت ترکیب با سایر رنگ ها را دارا می باشد و به نوعتی همخوانی با سایر رنگ ها را دارد و در ضمن موجب بزرگ تر دیده شدن محیط می گردد . بنابراین یک رنگ کاربردی بسیار مناسب می باشد . یک سری از رنگ ها نیز جز رنگ های اصلی می باشند به به سرد و گرم تقسیم شده .سری دیگر از رنگ ها که دارای اهمیت بسیاری در معماری هستند رنگ های خنثی می باشند که معمولا در طبیعت و اجسام طبیعی چون شن ،چوب و … یافت می شوند مانند رنگ کرم که کاربرد آن به منظور متعادل سازی یک محیط شلوغ و پر از لوازم است که کاربرد این رنگ در میان وسایل ،دیوار و … می تواند ایجاد کننده تعادل نسبی برای بازگشت آرامش باشد . امر طراحی داخلی مختص به دوران مدرن نمی باشد بلکه از دوران گذشته و در میان حتی غارنشینان نیز نمونه هایی از تزیین و نقاشی و دکور محیط داخلی و اطراف یافت شده است .این امر مسلم است که دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی نشأت گرفته از میان رومیان است زیرا که از گذشته علاقه به نمایش تجملات داشته .خود واژه دکوراسیون یک واژه فرانسوی است و معنای فارسی آن نوعی فن و تخصص آذین بندی و آراستن خان و مال و کالاست .

خانه طراحی آراد
دکوراسیون داخلی
طراحی اتاق خواب
طراحی
دکوراسیون پذیرایی
دکوراسیون
طراحی اشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون اشپزخانه
دکوراسیون
دکوراسیون
دکور آشپرخانه
طراحی
دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ( طراحی داخلی )

 

دکوراسیون داخلی  و طراحی داخلی در فرهنگ ایرانی مدت زمانی است که جای خود را باز کرده و بیشتر بر پایه فنگ شویی قراردارد.
فنگ شویی در کشورهای شرق آسیا جایگاه ویژه ای دارد و بر اساس فرهنگ آنها تابع آب و باد وخاک و آتش است یا همان عناصر چهارگانه.
اما به نظر من دکوراسیون و طراحی داخلی یعنی همخوانی فرد و ساختمان . به دست آوردن حس امنیت و آرامش فرد یا افراد در محیط زندگی (اداری،مسکونی)
تاثیر گذاری و یا تاثیرپذیری فرد و محیط از هم کاملا سلیقه ای است ، گاهی فردی در محیطی شلوغ با رنگ های تند احساس بهتری دارد و گاهی فردی در محیطی خلوت و روشن .
یک طراح یا کسی که کار دکوراسیون داخلی انجام میدهد در وهله اول باید با علم روانشناسی فردی و در کنار آن روانشناسی محیط آشنا باشد .

مثلا  در یک بیمارستان طرح ها و رنگ ها و نورها همان قدر که باید برای بیماران آرامش بخش و مطلوب باشد همان قدر هم باید حس تحرک و پویایی را برای پرسنل به همراه داشته باشد.
در حالت کلی طراحی و دکوراسیون داخلی از یک سری قوانین پیروی میکند.
برای مثال : رنگ ها , نورها و . . . .
در دکوراسیون داخلی رنگ زرد برای اتاق نشیمن و پذیرایی تاثیرگذارتر از رنگ سفید است .همچنین استفاده از آینه باعث بزرگ تر جلوه دادن قضا میشود . همچنین رنگ زرد مناسب اتاق های کوچک و تاریک شمالی است .
برای درخشان تر کردن اتاق های بزرگ تاثیر زیادی دارد و استفاده از آن در آشپزخانه انرژی بخش است.

در دکوراسیون داخلی رنگ نارنجی در واقع رنگ پویایی ,تحرک و جوانی است . رنگی است که برای اسباب بازی های کودکان استفاده میشود . برای اتاق خواب نوجوانان و استفاده از رنگ نارنجی در آشپزخانه باعث درخشان و جذاب شدن محیط میشود و در عین حال اشتها برانگیز است . به همین دلیل اکثر طراحان از این رنگ در فست فودها و غذا خوری ها و رستوران ها استفاده میکنند .

 

طراحی و دکوراسیون داخلی
طراحی و دکوراسیون داخلی

 

در رابطه با محیط و فضا  و دکوراسیون داخلی

 

دکوراسیون داخلی : مثلا برای داشتن نشیمنی خاص و گرم کافی ست یک قسمت از فضا را با استفاده از رنگ و یا کاغذ دیواری به رنگ قهوه ای تیره , شکلاتی یا حتی مشکی در بیاوریم و از قاب عکس هایی با فریم سفید ساده استفاده کنیم با عکس هایی با مضمون خانوادگی، طبیعت ، بازیگران و یا هر عکسی که مد نظر داریم . حتی میتوانیم یک یا دو عکس خاص و محبوبمان را بزگتر چاپ کنیم .
با این چند قاب عکس ساده میتوانیم یک تکه از فضای نشیمن و پذیرایی را تبدیل به گالری زیبا و دلنشین  و جذاب کنیم .

خانه طراحی آراد
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
دکوراسیون
دکوراسیون داخلی
سقف کاذب
دکوراسیون داخلی
سقف کاذب

 

#دکوراسیون#دکوراسیون داخلی#سقف کاذب#دیوار کناف#سقف و دیوار#طراحی نما#طراحی سقف#طراحی سقف کاذب#طراحی نما#دکوراسیون منزل#دکوراسیون اتاق خواب#طرح دیوار#