طراحی داخلی

طراحی داخلی چیست ؟

 

طراحی داخلی
دکوراسیون
طراحی نما
طراحی

طراحی داخلی که معادل کلمه انگلیسی interior design است در ابتدای کار صرفا یک هنر تلقی می شد ولی با گذشت زمان توانست خود را به عنوان یک حرفه در صنعت ساخت و ساز معرفی نماید . طراحی داخلی سابقه ای طولانی در تاریخ دارد ولی به شکل مدرن و امروزی آن و به عنوان یک حرفه با این تعریف در سطح جهان شناخته شد “نوعی بهینه سازی محیطی بر اساس نیازهای فیزیکی و روانی مخاطبان محیط و فضا بر اساس هماهنگی داخلی اجسام به منظور متعادل سازی محیط  است . زندگی بشر بدون طراحی و دیزاین داخلی معنا و مفهمومی ندارد و به یک مجموعه به هم ریخته ای شبیه می شود که امکان زندگی و کار در آن نیست و موجب نوعی گریز از محیط و فضا برای رسیدن به آرامش ،آسایش فکری و روانی می گردد . خانه یا محل کار بدون اعمال اصول طراحی داخلی از بهینگی محیطی کافی برخوردار نخواهد بود و به نوعی مانع از به کارگیری حداکثر توان فضای محل سکونت یا کار گردیده و حتی می تواند از نظر اصول زیبایی شناختی نیز تاثیز گذار بوده و محیط را به نوعی ناموزون و نازیبا نمایش دهد . طراح داخلی کسی است که در زمینه طراحی ماهر و کاملا حرفه ای بوده و عمل طراحی داخلی را که یک عمل هنرمندانه و حرفه ایست  با استفاده از اطلاعات سازمان یافته ذهنی خود انجام داده و در نهایت یک design یا طرح نهایی را ارایه نماید که مطابق بااصول روانشناسی ، رنگ شناسی ،چیدمان و … باشد .

طراحی آشپزخانه
طراحی داخلی

ذکر این نکته حایز اهمیت است که در طراحی داخلی حتی جزییات نیز دارای اهمیت بوده به حدی که بی توجهی به جزییات می تواند بک طرح خوب را در حد قابل ملاحظه ای تنزل دهد . در یک طرح موفق علاوه بر داشتن ریتم و تکرار در فضا و در میان اشیا و رنگ های موجود در محیط باید به موقع از تضاد نیز استفاده نمود تا محیط از سرزندگی و پویایی لازم برخوردار باشد تا افراد دچار یکنواختی بی ثمر نشوند .

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون
دکوراسیون داخلی .طراحی داخلی
طراحی

طراحی داخلی و متریال های روز

 

در زمینه طراحی داخلی برای شما چه کاری می توانیم انجام دهیم ؟
با توجه به تحقیقات عمل آمده در مورد تاثیرات محیط و نحوه چیدمان وسایل بر افراد می توان چنین نتیجه گرفت محیطی که در ان قرار دارید می بایست محلی باشد که بتواند به شما نیرو و انرژی لازم جهت انجام کارهای روزانه بدهد .
ما با توجه به در نظر گرفتن جزئیات فوق و با توجه به اینکه قرار است طرح برای چه محیطی اجرا شود تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در نهایت طرحی در خورد و شایسته و متناسب با سلایق شما خلق نماییم .
که شامل  انواع نورپردازی های حرفه ای در طراحی داخلی  ، انواع پارتیشن های اداری و انواع دکورهای  تجاری با بهترین کیفیت و در مدت زمانی کوتاه می باشد .

کامپوزیت آلومینیومی در طراحی داخلی

 

طراحی داخلی : این متریال تصویری از یک پانل فلزی است که برای تمام پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد . یک متریال ساختمانی با کیفیت بسیار بالا و وزن کم ، قابلیت رنگ پذیری و همچنین انعطاف پذیری این متریال برای خلق الگوها برای نما بسیار زیاد است به همین خاطر امتیاز ویژه ای نسبت به کامپوزیت ها ی عادی دارند .

دکوراسیون
نمونه طراحی خانه طراحی آراد

کاغذ دیواری و نحوه استفاده از ان در طراحی داخلی

 

کاغذ دیواری از نظر دکوراسیون  و طراحی نقش مهمی در تزئین دیوار منازل و ادارات دارد . تنوع کاغذ دیواری آنقدر زیاد است که انتخاب را مشکل می کند ولی اگر به هدفی که از دکوراسیون دارید و رنگ و طرح مورد علاقه خود فکر کنید کار کمی آسانتر می شود  بنابراین انتخابی آسانتر را میسر می سازد .

نور پردازی در طراحی داخلی

 

نور مصنوعی در طراحی داخلی جانشین آفتاب و از اجزاء اساسی معماری داخلی است اما برای به حداکثر رساندن استفاده از تزئینی نور، باید پیش از هر چیز بررسی کنید که از نور چه توقعی دارید. اصولادر طراحی داخلی  نورپردازی کلی باید ایجاد امنیت کند، یعنی بتوانید به راحتی در روشنائی آن حرکت کنید. بعد از آن سلیقه خود و را محک بزند
شما می‌توانید در طراحی  با نورپردازی درست، فضا را روشن‌تر کرده و بر رنگ‌های موجود بیشتر تاکید داشته باشید، به فضا جذابیت و سرزندگی و یا ارامش ببخشید.

طراحی داخلی
نورمخفی سقف
طراحی داخلی . نمونه سقف 2015
طراحی سقف کاذب
دکوراسیون داخلی
دکوراسیون

طراحی داخلی

#سقف کاذب#دیوار کناف#طراحی #دکوراسیون داخلی#طراحی نما#طراحی سقف#نورمخفی سقف#سقف دکوراتیو#طراحی نما #طراحی اداری#طراحی سقف کاذب#طراحی دیوار#